|
|
|
|
|
|
|
|
Ieder alert special - 14 juli 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
Themaweken Medicatieveiligheid
Van 4 tot en met 13 juli waren de themaweken Medicatieveiligheid. Op Ieder vond je informatieve berichten en interviews over dit thema, dat onderdeel is van het verbeterprogramma Samen. In deze Ieder-alert special over medicatieveiligheid vind je alle berichten die we tijdens de themaweken voor je maakten. Het zijn bouwstenen om samen met je collega’s stappen te zetten.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grietje van Buiten startte de themaweken
Op maandag 4 juli gaf Grietje van Buiten via een bericht op Ieder het startsein voor de themaweken Medicatieveiligheid. Grietje: ‘Met achtergrondinformatie, interviews en mooie praktijkvoorbeelden hopen we dat je geïnspireerd raakt om samen met je collega's in gesprek te gaan over het thema medicatieveiligheid.’
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Handig geheugensteuntje leidt tot minder medicatiefouten
‘Veranderen betekent tijd investeren, maar het levert ook vaak tijd op. Ga het aan.‘ Deliana Hakze is clusterhoofd bij ouderenzorglocatie Coornhert State. Een grote woonzorglocatie met maar liefst 85 appartementen en 75 medewerkers. Samen met het team heeft ze een handig geheugensteuntje ontwikkeld om het aantal medicatiefouten op haar locatie te verminderen.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Medicatie: ik weet wat ik geef. Jij ook?
Tjitske van den Berg is praktijkverpleegkundige binnen Talant. Ze is al een paar jaar verbonden aan het procesteam medicatieveiligheid. Sinds kort zit ze in het projectteam medicatieveiligheid en zet ze zich in om bewustwording rond medicatieveiligheid te vergroten. Tjitske: ‘Medicatieveiligheid is één van de belangrijkste zaken voor cliënten. Ik weet wat voor medicatie ik geef aan de cliënt. Jij ook?’
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Medicatieveiligheid gaat verder dan het toedienen van de juiste medicatie
‘Ik wil de kennis en kunde van medewerkers rond medicatie op een hoger niveau brengen. Daar wil ik mijn steentje aan bijdragen.’ Jan Sijtsma is apotheker binnen Alliade en lid van de projectgroep Medicatieveiligheid. ‘Medicatieveiligheid draait om samenwerking.’
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hoe nu verder?
De komende tijd gaan we ons richten op de borging van het medicatieproces op locatie. We horen dan ook graag wat jij nodig hebt om dit voor elkaar te krijgen. Goede voorbeelden, tips en hulpmiddelen die jou helpen om de risico’s te verkleinen. Naast het borgen van het proces, houden we ons bezig met het ontwikkelen van een programma voor de aandachtsvelders medicatie. Welke informatie en kennis heb jij als aandachtsvelder nodig om het medicatieproces te borgen? Welke verwachtingen heeft de organisatie van jou? Allemaal zaken waar we zo goed mogelijk antwoord op willen geven. De komende tijd nemen we als projectteam de verschillende werkinstructies en andere informatie stukken uit i-Kaaa onder de loep. En we gaan aan de slag met de verbeterpunten die uit de themadagen voor hoofden zijn gekomen.
Loop je ergens tegenaan of heb je een vraag? Dan kun je natuurlijk ook bij ons terecht. Stuur een mail naar medicatie@alliade.nl.
Samen doen, daar ligt wat ons betreft de sleutel.
Namens het projectteam,
Ynske Tiekstra
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alliade Samen doen wat wél kan
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|